Fiberföreningar

Fiberföreningar verksamma i områden enligt karta(prioritetsdatum inom parentes) :

För att anmäla din fastighet som medlem i en fiberförening på Orust <Klicka här>

01/01b Röra – Kungsviken / Henån

Havsbandet (2012-11-23)
Mats Överfjord, info@havsband.com

Brattås fiber Ekonomisk förening (2012-12-04)
Roland Abrahamsson, roland.lerskall@gmail.com

Göksäters fiber (2013-06-10)
Arne Svensson, arne_s@telia.com 0703-088055

02 Töllås

Norra Orust fiberförening
Mikael Dage, info@norraorustfiber.se 0767-082583

03 Slussen

Kleva Orust fiberförening (xxxx-xx-xx)
Hans Djurfeldt, 0701-104112, contact@fusionrecords.se
Carina Björn, 0705-677 866, carina.bjorn@telia.com

Slussens fiberförening (2012-11-26)
Martha Arnell, martha.arnell@spinoza.se

04 Myckleby/Stillingsön

Myckleby Fiberförening (2012-12-06)
Jan-Eric Fernlöf, janeric.fernlof@gmail.com

05 Grindsby (Vräland)

MittOrust Fiber Ekonomisk förening (2013-01-22)
Örjan Carlsson, orjan156@hotmail.com

06/06b Svanesund landsbyggd / Svanesund

Långelanda fiber Ekonomisk förening (2012-11-28)
Nils Pettersson, nils.pettersson@telia.com

07/07b Stala / Varekil

Saknar Fiberförening (du kan ändå registrera dig som intresserad på havsband.com)

08 Gilleby

Saknar Fiberförening (du kan ändå registrera dig som intresserad på havsband.com)

09 Nösund

Nösund Tvet Ekonomisk förening (2013-03-04)
Johan Åhlberg, info@ntff.se

10 Lyr

Lyrnet Ekonomisk förening (2013-02-28)
Erik Ysander, erik.ysander@telia.com

11/11b Hällevikstrand / Mollesund

Hälleviksstrands fiberförening Ekonomisk förening (2013-01-17)
Holger Formgren, holger.formgren@orustmaritime.se 0304-521 32

12 Käringön

Okänt (????-??-??)
Björn Sundén, bjorn@sundenconsulting.se

13 Gullholmen

Gullholmen Ekonomisk förening (2013-01-07)
Hans Pettersson, hans.gullholmen@telia.com

14/14b Stocken / Ellös

(Sollid, Edshultshall, Barrevik, Edshult och Tången)
Kråksundsgaps fiber Ekonomisk förening (2013-02-12)
Staffan Blixt, staffan.blixt@hotmail.com

(Stocken, Tönsäng, Lavön)
Fiber på västra Orust Ekonomisk förening (2013-02-18)
Peter Adolfsson, peter@padolfsson.se 

15 Malö, Ängön, Flatön, Kårehogen, Morlanda

Malö strömmarfibern (2012-11-28)
Ulla Wallgren, ulla@malostrommarfibern.se

fiberomr_forslag_lrg_2

5 kommentarer till Fiberföreningar

  1. Joakim Olsson skriver:

    Hej,

    Ni får gärna uppdatera sidan med länkar till http://mycklebyfiber.se för Myckleby/Stillingsön (område 04) och http://mittorust.se för Grindsby (område 05).

    Mvh
    Joakim, Kassör i Myckleby Fiberförening

  2. Carina Björn skriver:

    Hej!

    Jag sitter i styrelsen för nybildade Kleva Orust Fiber. Det vore roligt om ni ville länka till vår hemsida från er hemsida. Det gäller att få upp intresset på alla håll.
    http://www.klevaorustfiber.se

    Mvh
    Carina

  3. Daniel Jagelund skriver:

    Hej,
    Gilleby (Tegneby) har nu fiberförening: http://www.tegnebyfiber.se
    MVH
    Daniel Jagelund

Kommentera